MDF MR (Moisture Resistance), nem dayanıklılığı anlamına gelir ve iç dekorasyonda nem ve suya maruz kalan ortamlarda kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış bir MDF türüdür. Bu tür MDF, normal MDF’ye kıyasla daha yüksek bir nem direncine sahiptir ve bu nedenle banyo, mutfak gibi neme ve suya maruz kalabilecek alanlarda tercih edilir. 

MDF MR, düzgün ve homojen bir yapıya sahiptir, bu da üzerine her türlü dekoratif yüzey kaplamasının uygulanmasını sağlar. Bu özelliği sayesinde, MDF MR, estetik ve şık iç mekan tasarımlarında kullanılabilir. 

Ayrıca, MDF MR yüksek mekanik dayanıklılığa sahiptir. Bu özellik, malzemenin uzun ömürlü ve dayanıklı olmasını sağlar. Ayrıca, düşük şişme değerlerine sahip olduğu için nemli ortamlarda ana yapı olmayan uygulamalar için özellikle tavsiye edilir. Bu özelliği, malzemenin şeklini ve boyutunu değiştirme riskini azaltır ve uzun süreli kullanım için ideal bir seçenek haline getirir. 

MDF MR, dayanıklılığını artırmak ve nem direncini maksimum seviyeye çıkarmak amacıyla genellikle yeşil pigment ile boyanır. Bu boya işlemi, malzemenin ayrışmasını önler ve uzun ömürlü bir kullanım sağlar. 

Genya Orman Ürünleri olarak, dilediğiniz zaman ihtiyacınız olan ürünü temin edebilmeniz için bünyemizdeki tüm ürünleri stoklu tutmakta; yüksek teknoloji makinalarımızla ebatlama, bantlama, delik delme ve CNC kesim hizmetlerini sunarak siz müşterilerimizin projelerine keyifle destek vermekteyiz.