Masif panel, aynı ağaç türünden masif ahşabın büyük ölçekte kullanımını engelleyen kusurlarından arındırılarak, tek parça veya uç uca ekli parça halinde, özellikle lifleri paralel olacak şekilde birbirine kenarlarından boyuna ve enine yönde tek tabaka halinde yapıştırılmasıyla elde edilen levhalar olarak tanımlanır.

Bu üretim süreci, özellikle hız ve maliyet açısından avantajlı olup, malzemenin ve üretim sürecinin kalitesi panelin performansı ve dayanıklılığını belirlemektedir. Birleşim şekilleri ve ahşabın türünün getirdiği çeşitliliğin yanında, kalite düzeyi olarak da farklı segmentleri bulunan masif paneller, tamamen doğal olması sayesinde her daim zamansız bir görünüme ve oldukça çeşitli kullanım alanına sahiptir. Masif panel, doğal ahşap dokusunu ve sağlamlığını uzun yıllar korurken, iç mekanlara sıcaklık katan dayanıklı bir yapı malzemesi özelliği sunar.

Genya Orman Ürünleri olarak, dilediğiniz zaman ihtiyacınız olan ürünü temin edebilmeniz için bünyemizdeki tüm ürünleri stoklu tutmakta; yüksek teknoloji makinalarımızla ebatlama, bantlama, delik delme ve CNC kesim hizmetlerini sunarak siz müşterilerimizin projelerine keyifle destek vermekteyiz.

Masif Panel Çeşitleri İçin Tıklayınız